Belal Muhammad cały czas nie może doczekać się ogłoszenie kolejnej walki i liczy na to, że w końcu UFC da mu starcie o pas mistrzowski.Belal Muhammad zajmuje dziś czwartą pozycję w rankingu wagi półśredniej UFC i celuje w szczyt swojej kategorii. W rozmowie z reporterką Helen Yee Belal powiedział, jak wygląda obecnie jego sytuacja związana z kolejną walką.

-,,Jedyne co mi zaproponowano, to Colby Covington. Dostałem informację, że on jest na tak. Potem jednak, że jest na nie, potem znowu, że jest ok. i w końcu chyba nie mogą go teraz znaleźć. Nie mam więc pojęcia, co się dziej. On pewnie chce coś wykombinować, żeby zawalczyć z kimś, kto przyjdzie do nas z niżej kategorii wagowej. Jeśli jednak chcesz być mistrzem, jeśli chcesz być najlepszy, musisz walczyć z najlepszymi, a dziś to ja jestem najlepszy na świecie.”

Belal nie kryje, że aktualna sytuacja mu się nie podoba. Liczy jednak na to, że w końcu dostanie walkę o pas.

-,,Jestem sfrustrowany. Liczę, że UFC da mi w końcu to, na co zasługuję, da mi walkę o pas ze zwycięzcą najbliższego boju mistrzowskiego.”

Belal Muhammad pozostaje niepokonany od roku 2019. W tym czasie wygrał osiem pojedynków, a jedno starcie zostało uznane za nieodbyte ze względu na przypadkowe trafienie w oko. W ostatnim pojedynku Muhammad pokonał przez TKO Seana Brady