Artur Szpilka wciąż nie porzucił marzeń o zdobyciu mistrzowskiego pasa. Szansę na spełnienie tego celu może dostać, jeśli wygra walkę z Łukaszem Różańskim..
22 maja w Rzeszowie Artur Szpilka stoczy kolejną walkę. Jego rywalem będzie niepokonany na zawodowych ringach Łukasz Różański. Trudno wskazać faworyta tej konfrontacji, ale nie jest wykluczone, że obaj będą walczyć o możliwość rywalizacji o pas mistrza świata organizacji WBC w nowej kategorii wagowej bridger, w której ma obowiązywać limit 101,6 kg.

Póki co to nic pewnego, ale grupa KnockOut Promotions już czyni starania o to, by triumfator walki Szpilka – Różański rywalizował o mistrzowski pas. – W optymistycznej wersji zwycięzca do końca roku stanie przed szansą zdobycia pasa mistrza świata WBC – powiedział PAP wiceprezes KnockOut Promotions Jacek Szelągowski.

Triumfator walki w Rzeszowie może też otrzymać przepustkę do eliminatora, który będzie kolejnym etapem rywalizacji o pas mistrza świata. Z pewnością obaj bokserzy marzą o tym, by dostać taką szansę.

18 czerwca odbędzie się pierwsza walka o mistrzowski pas w nowej kategorii wagowej bridger. Zmierzą się w niej Kolumbijczyk Oscar Rivas (27-1, 19 KO) i Amerykanin Bryant Jennings (24-4, 14 KO).

Artur Szpilka w przeszłości miał już szansę walki o pas mistrza świata. W styczniu 2016 roku przez nokaut przegrał z Deontay’em Wilderem. W przeszłości walczył też z Jenningsem, ale wtedy musiał uznać wyższość rywala. Dodajmy, że bilans Szpilki to 24 wygrane (16 przez nokaut) i 4 porażki. Różański wygrał 13 pojedynków (12 przez nokaut).