Artur Szpilka nie kryje, że lubi i szanuje Arkadiusza Wrzoska, z którym przyjdzie mu się zmierzyć w klatce KSW, ale ostatecznie cieszy się, że będzie mógł z nim dać dobrą walkę.Po udanym debiucie w KSW Artur Szpilka powróci do okrągłej klatki w styczniu 2023 roku. Podczas gali XTB KSW 78 zmierzy się z jednym z najlepszych polskich kickboxerów wagi ciężkiej, Arkadiuszem Wrzoskiem. W rozmowie z Izabellą Matczak dla serwisu Sportowy24.pl Artur przyznał, że nie jest łatwo mierzyć się z kimś, kogo się lubi.

-,,To są ciężkie walki, kiedy kogoś lubisz, szanujesz, widzisz go na co dzień. Jest inaczej, ale to jest też sport i to jest nasz biznes. Wychodzimy walczyć z sobą i to jest najfajniejsze, że będziemy mogli dać fajną walkę, mam nadzieję”!

Szpilka powiedział również, że przed starciem z Arkadiuszem Wrzoskiem planuje potrenować z jego ostatnim rywalem.

-,,Będę chciał odwiedzić Tomka Sararę w Krakowie, żeby posparować”!

Artur Szpilka w pierwszej walce dla KSW zmierzył się z Siergiejem Radczenką i pokonał go przez nokaut w drugiej rundzie walki. Potem Szpilka zawalczył na gali High League i dopisał do swojego rekordu drugą wygraną w MMA.Arkadiusz Wrzosek ma za sobą udany debiut w klatce KSW. Podczas gali KSW 73 zmierzył się z Tomaszem Sararą i po zaciętym pojedynku rozbił go w trzeciej rundzie.