Ariane Lipski to brazylijska zawodniczka mieszanych sztuk walki wagi muszej kobiet pochodzenia polskiego. W latach 2015-2018 zawodniczka KSW,  gdzie w 2017 zdobyła mistrzostwo KSW w kategorii muszej kobiet[4]. Obecnie zawodniczka UFC.

Ariane urodziła się w Kurytybie, w Brazylii, z polskim pochodzeniem. Jej dziadek wyemigrował do Brazylii przed II wojną światową ze względów bezpieczeństwa. Lipski rozpoczęła trening Muay Thai w młodym wieku i została brazylijską mistrzynią Muay Thai przed jej przejściem do MMA.
Na początku kariery w MMA walczyła w większości w Brazylii.
Na gali KSW zadebiutowała 28 listopada 2015 roku podczas gali KSW 33, gdzie znokautowała rywalkę kopnięciem na tułów i ciosami w parterze[8].
1 października 2016 roku Ariane zmierzyła się z Niemką Sheillą Gaff. Walkę wygrała przez TKO w 1 rundzie, dzięki czemu otrzymała bonus za walkę wieczoru.
Podczas gali KSW 39 zdobyła mistrzostwo KSW w kategorii muszej.
Na następnej gali przystąpiła do pierwszej obrony tytułu poddając rywalkę w zaledwie minutę od rozpoczęcia walki. Po walce otrzymała bonus za poddanie wieczoru.
3 marca 2018 roku przystąpiła do drugiej obrony mistrzowskiego pasa kategorii muszej. Po 5 pełnych rundach sędziowie ogłosili jej zwycięstwo.
Lipski miała zadebiutować w UFC przeciwko Marynie Moroz, zastępując kontuzjowaną Veronicę Macedo, 17 listopada 2018 roku na UFC Fight Night 140.  Z kolei Moroz wycofała się z powodu kontuzji 30 października, w wyniku czego walkę anulowano.
Jej debiut w UFC miał miejsce dwa miesiące później, 19 stycznia 2019, przeciwko Joanne Calderwood na UFC Fight Night: Cejudo vs. Dillashaw. Przegrała walkę jednogłośną decyzją sędziów.
Jej druga walka miała miejsce 22 czerwca 2019 r. na UFC Fight Night: Moicano vs. Korean Zombie. Przegrała walkę przez jednogłośną decyzję.
1 sierpnia 2019 ogłoszono, że Ariane będzie walczyła z Priscilą Cachoeirą na UFC na ESPN+22. Jednak ze względu na pozytywny wynik testu Cachoeira na diuretyk została zmuszona do wycofania się z imprezy. W ten sposób jej walka z Lipski została odwołana, a Lipski miała następnie walczyć na UFC Fight Night: Ortega vs. Korean Zombie przeciwko Veronice Macedo w dniu 21 grudnia 2019 r., ale potem walkę przeniesiono na UFC Fight Night: Błachowicz vs. Jacaré w listopadzie 2019.  Z kolei Macedo nie została dopuszczona do walki przez CABMMA z powodu silnych bólów głowy na dzień przed imprezą i została zastąpiona przez debiutantkę Isabellę de Padua.  Podczas ważenia, de Padua ważyła ponad limit wagi muszej. W wyniku utraty wagi de Padue została ukarana grzywną w wysokości 30% swojej gaży, która trafiła do jej przeciwniczki Ariany. Brazylijka wygrała walkę jednogłośną decyzją.
W pierwszej walce z nowego czterowalkowego kontraktu, Lipski zmierzyła się z Luaną Karoliną 16 maja 2020 roku na UFC Fight Night 175. Jednak 9 kwietnia Dana White, prezes UFC, ogłosił, że Impreza została przełożona na 13 czerwca 2020 roku. Poddanie, którym pokonała rywalkę przyniosło jej nagrodę za występ wieczoru.
Ariane zmierzyła się z Antoniną Szewczenko 21 listopada 2020 roku na UFC 255. Przegrała walkę przez techniczny nokaut.
5 czerwca 2021 roku zmierzyła się z Montana De La Rosa podczas UFC Fight Night: Rozenstruik vs. Sakai. Przegrała przez TKO w drugiej rundzie.
Lipski miała zmierzyć się z Mandy Böhm, zastępując Tailę Santos, 4 września 2021 roku na UFC Fight Night 191. Walka została jednak usunięta z karty walk w tygodniu poprzedzającym to wydarzenie, ponieważ Böhm zachorowała. Walka została przeniesiona na UFC Fight Night 192 18 września, 2021. Lipski wygrała walkę przez jednogłośną decyzję.