Andy Ruiz Jr (34-2, 22 KO) chce w grudniu stoczyć kolejny pojedynek. Były mistrz świata w wadze ciężkiej i sensacyjny pogromca Anthony’ego Joshuy ma na oku kilku rywali. Jednym z nich jest najlepszy polski pięściarz królewskiej kategorii.

Ruiz Jr ostatni raz zaprezentował się kibicom 1 maja. Na gali w Carson pokonał jednogłośnie na punkty Chrisa Arreolę. „Niszczyciel” udanie powrócił do ringu po 1,5-rocznej przerwie, kiedy przegrał w rewanżu z Joshuą i stracił mistrzowskie pasy WBO, WBA i IBF.
32-latek nie zamierza toczyć walk na przetarcie. W kolejnym występie chce przeciwnika ze światowej czołówki. Dlatego celuje w pojedynku z Charlesem Martinem, Luisem Ortizem czy Adamem Kownackim (20-1, 15 KO).
Polak już 9 października zmierzy się w rewanżowym pojedynku z Robertem Heleniusem. Jeśli wygra, ponownie będzie liczył się w rozgrywkach na szczycie wagi ciężkiej i być może doczeka się walki o mistrzowski pas. „Babyface” w pierwszym starciu, w marcu 2020 roku, sensacyjnie przegrał z Finem przez techniczny nokaut w czwartej rundzie.
Andy Ruiz Jr ma taki sam staż w boksie zawodowym jak Kownacki. Stoczył jednak więcej pojedynków i może pochwalić się dorobkiem 34 wygranych i 2 porażek.