Były mistrz UFC w wadze średniej, Anderson Silva, po 16 latach powróci do ringu, by zmierzyć się z byłym mistrzem świata w wadze średniej, Julio Cesarem Chavezem. Pojedynek zakontraktowano na 10 rund.

Walka odbędzie się 19 czerwca na stadionie Jalisco w Guadalajarze w Meksyku. Transmisja jedynie w systemie PPV. Jako pierwszy o tym starciu poinformował portal TMZ Sport.

Anderson Silva rozstał się z UFC w listopadzie 2020 roku po przegranej przed czasem z Uriahem Hallem. Ostatnie siedem lat kariery „Pająka” w Ultimate Fighting Championship to pasmo porażek. Brazylijczyk wygrał tylko jedną z dziewięciu walk.
Wcześniej, w latach 2006-2013 Anderson Silva był niekwestionowanym mistrzem wagi średniej w UFC i uważany za najlepszego zawodnika na świecie bez podziału na kategorie wagowe.
Kiedy spoglądam wstecz na swoją karierę widzę, że nic nie poszło na marne. Jestem niezmiernie szczęśliwy z możliwości sprawdzenia moich umiejętności z Julio Cesarem Chavezem Jr – powiedziała legenda UFC. Silva w zawodowym boksie stoczył dotąd dwie walki – ostatnią w 2005 roku.
Meksykanin to były mistrz świata federacji WBC w wadze średniej i syn Julio Cesara Chavez Seniora, który uważany jest za jednego z najlepszych pięściarzy w historii. W 2015 roku znokautował go Andrzej Fonfara. Jego rekord zawodowy jest imponujący – 52 wygrane, 5 porażek i 1 remis.