– Dużo się teraz dzieje. Wkrótce wszystko ogłosimy – mówi Aleksander Krasjuk, promotor Aleksandra Usyka (19-0, 13 KO), pytany o szczegóły rewanżu z Anthonym Joshuą (24-2, 22 KO).

Ukraiński geniusz szermierki na pięści pod koniec września odebrał brytyjskiemu gladiatorowi pasy IBF/WBA/WBO wagi ciężkiej. Za jednym przemawiały umiejętności, za drugim lepsze warunki i siła fizyczna. Ostatecznie na punkty zwyciężył Usyk, będąc nawet w samej końcówce blisko wygranej przed czasem.

Wcześniej została podpisana klauzula rewanżu w razie zmiany warty. Początkowo Eddie Hearn zapowiadał wstępnie rewanż w marcu, ale teraz przyznaje, że najwcześniej odbędzie się on w kwietniu. A zdaniem Krasjuka rozmowy dobiegają do końca.

– Usyk nie tylko znów pokona Joshuę, ale tym razem go znokautuje – uważa Tyson Fury (31-0-1, 22 KO), mistrz WBC, który miał chrapkę na bezpośrednią unifikację z Usykiem. Tymczasem jutro powinno dojść do przetargu na jego walkę z obowiązkowym challengerem WBC, Dillianem Whyte’em (28-2, 19 KO).

Krasjuk podpytywany, czy rewanż z Joshuą to jedyna opcja dla jego zawodnika, odpowiedział tajemniczo. – Na pewno to podstawowa opcja. Ale Hearn, promotor byłego już dwukrotnego mistrza świata, rozwiewa wątpliwości. – Anthony szykuje się już na Usyka od strony mentalnej i fizycznej!

    

OdpowiedzPrzekaż dalej