Nadal nie ma dobrych informacji na temat pięściarza, dla którego tragicznie zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Kielcach. 19-latek jest w stanie krytycznym.
Tragicznie zakończyła się walka w kategorii do 81 kg podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Kielcach. Rashed Al Swaisat został ciężko znokautowany przez Antona Vinogradowa. Przegrany stracił przytomność i od razu został przewieziony do szpitala.

Lekarze błyskawicznie podjęli decyzję o operowaniu 19-latka. Okazało się bowiem, że młody sportowiec ma krwiaka na mózgu. Po zabiegu jednak na razie nie doszło do przełomu.

Sportowiec z Jordanii wciąż jest w stanie krytycznym. Nie ma pewności, że z tego wyjdzie. Cały czas trwa walka o jego życie.

– Przebywa w tej chwili na oddziale intensywnej terapii. Walczymy o jego życie – potwierdza w PAP Anna Mazur-Kałuża, rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Istnieje podejrzenie, że krwiak nie był wynikiem nokautu. Podobno był to jakiś stary uraz, który nie został zdiagnozowany i wyleczony. Oby jednak 19-letni pięściarz z tej walki wyszedł zwycięsko.